Yeşil Pasaportta Vize İstemeyen Ülkeler 1 – Yesil Pasaportta Vize Istemeyen Ulkeler

Yeşil Pasaportta Vize İstemeyen Ülkeler

Yeşil pasaport, kamu çalışanları ve kamu emeklilerine verilir. Bu pasaportun geçerlilik süresi 5 yıldır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, belirli ülkelere vize almadan seyahat etme hakkına sahiptir. Türkiye’den vize istemeyen 111 ülke ile birlikte 36 ülkeye vizesiz gidebilir, 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalabilir.

Yeşil Pasaportta Vize Gerekli Mi?

Yeşil pasaport, bordo pasaporta göre daha geniş bir seyahat özgürlüğüne sahip pasaporttur. Kamu çalışanları ve belirli şartları sağlayan aile üyelerine verilir. Bu pasaport ile seyahat edebileceğiniz ülkelerin bir kısmı vize şartı koymamıştır. Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler arasında Avrupa ülkeleri de bulunur.

Yeşil pasaportta vize istemeyen ülkeler; Fransa, Almanya, Belçika, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran, İsrail, Katar, Lübnan, Umman, Rusya, Bosna Hersek, Belçika, Danimarka, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, Kosova, Macaristan, Norveç, Romanya, Sırbistan, Yunanistan gibi 147 ülkedir.

Yeşil pasaportta vize gerekli mi: Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler, konsoloslukları tarafından vize muafiyetini duyurmaktadır. Vize istemeyen ülkelerle birlikte vize alınması zorunlu olan ülkeler de vardır. Avustralya, Hindistan, Liberya, Yeni Zelanda, Mali, Nepal gibi ülkeler, yeşil pasaporta vize ister.  

Yeşil Pasaportla Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilirim?

Yeşil pasaport, kamu çalışanlarına ve ailelerine verilen pasaporttur. Bu pasaport ile vizesiz seyahat edebileceğiniz farklı ülkeler vardır. Yeşil pasaportta vize istemeyen ülkeler; Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, İsrail, İsviçre, Lübnan gibi ülkelerdir. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, 147 ülkeye vizesiz seyahat edebilir.

Yeşil pasaportla hangi ülkelere vizesiz gidebilirim: Fas, Mısır, Almanya, Andorra, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Gürcistan, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İsveç, Litvanya, Moldova, Norveç, Yunanistan gibi ülkelere vizesiz seyahat edebilir, 180 gün içinde 90 gün kadar konaklayabilirsiniz.

Asya kıtasında yer alan; Bahreyn, Japonya, Çin, Endonezya, Japonya, Kazakistan, Malezya, Tayland, Yemen, Vietnam gibi ülkelere de vizesiz seyahat etme hakkınız vardır. Vizesiz yapacağınız seyahatler sadece turistik seyahatler için geçerlidir. 90 günden uzun süre bu ülkelerde kalmak isteyen kişilerin vize alması zorunludur.  

Yeşil Pasaportlular Almanya’ya Gidebilir Mi?

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, Avrupa ülkelerinin bir kısmına vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Bu ülkeler arasında Fransa, Hollanda gibi Türkiye’den vize isteyen ülkeler de vardır. Vize zorunluluğu olan ülkeler, yeşil pasaport ve gri pasaport için vize muafiyeti uygulamaktadır.

Yeşil pasaportta vize istemeyen ülkeler 180 gün içinde 90 gün kadar vizesiz kalabileceğiniz ülkelerdir. Yeşil pasaportlular Almanya’ya gidebilir mi: Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, Almanya’ya vize almadan gitme hakkına sahiptir. Almanya’ya yapacağınız turistik seyahatlerde 90 gün kadar ülkede konaklama hakkınız vardır.

Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize İstiyor?

Yeşil pasaportta vize istemeyen ülkeler olduğu gibi ülkelerin bir kısmı vize alınmasını zorunlu tutmuştur. Bu ülkelere yapacağınız turistik, ticari, çalışma gibi seyahatlerin tümü için vize almanız gerekir. Vize işlemleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yürütülmektedir.

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor: Afganistan, Amerika, Avustralya, Ermenistan, Gambiya, Güney Sudan, Hollanda Antilleri, Irak, İngiltere, İrlanda, Kanada, Kıbrıs Rum Kesimi, Liberya, Nambiya, Özbekistan, Uganda, Yeni Zelanda, Sri Lanka, Suudi Arabistan gibi ülkeler, vize alınmasını zorunlu tutmuştur.  

ABD Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil pasaport, bordo pasaporta göre daha fazla ülkeye vizesiz seyahat etme hakkı tanır. Kamu çalışanlarının alabileceği pasaportun geçerlilik süresi 5 yıldır. Bu süre içerisinde pasaport sahibi Türk vatandaşları birçok ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Yeşil pasaportta vize istemeyen ülkeler olduğu gibi ülkelerin bir kısmı vize alınmasını zorunlu tutmuştur.

ABD yeşil pasaporta vize istiyor mu: Amerika yeşil pasaporta vize isteyen ülkelerden biridir. Amerika’ya gitmek için seyahat amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir.

Amerika vizeleri; turistik, eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi vizelerdir. Amerika vizesi almak için güncel pasaport sahibi olmanız istenir. Gerekli evraklarla birlikte Amerikan konsolosluğuna müracaat ederek vize alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.vizeler.co/amerika-vize-basvurusu/

[toggle title=”Yeşil Pasaportla Norveç’e Gidilir Mi?”]

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları Norveç’e vizesiz gidebilir.[/toggle]

[toggle title=”Yeşil Pasaport Hakkı Ne Zaman Biter?”]

Yeşil pasaportun geçerlilik süresi 5 yıldır.[/toggle]

[toggle title=”Kanada’da Yeşil Pasaport Geçerli Mi?”]

Kanada yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler arasındadır.[/toggle]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir