Norveç Vizesi; Pasaport Vize Randevu

Tamamen seyahat amacınıza bağlı olarak, Norveç’in sizler için uyguladığı birçok vize türü bulunuyor. Kuzey Avrupa’da, İskandinavya’nın bir parçası olan Norveç, aynı zamanda Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi ülkeleri arasında bulunuyor.

Norveç’te kısa süreli bulunmak için turistik, öğrenci, ticari Schengen vizelerine başvurabileceğiniz gibi yine Norveç’te uzun süreli bulunmak, çalışmak ya da oturum izni almak üzere farklı Norveç vizesi başvuruları yapabilirsiniz. Refah seviyesi yüksek İskandinav ülkeleri gibi Norveç’te de kişi başına düşen gelir yüksektir.

5,4 milyon dolaylarında bir nüfusa sahip olan Norveç, İskandinavya bölgesinin güneyi, batısı ve kuzeyi boyunca ilerleyen alanını kapsıyor. Güneyinde İngiltere ve İsveç, Finlandiya ve güney doğusunda Rusya ile komşuluk eden ülkede kutup mevsimi yaşanıyor.

Soğuk mevsimlerin ülkesi olan Norveç, kuzey ışıklarına erişebileceğiniz ülkeler arasında yer aldığından, turizm amaçlı olarak da seyahat edilebiliyor. Norveç’in en önemli özelliği ise balıkçılık, kozmetik, orman ürünleri ve gemicilik. Bu alanlarda adeta bir dünya lideri olan ülkede, kişi başına düşen gelir 68 bin USD civarında.

Norveç Vize Randevusu Açıldı

Norveç’e göç ederek oturum izni almak ya da çalışma izni almak isteyebilirsiniz. Refah düzeyi oldukça gelişkin olan bir ülke olarak Norveç, bunu sağlamak adına uygun bir ülke.

Ayrıca kısa süreli ziyaretler, turistik, eğitim ve ticari amaçlı seyahatler de Norveç’e yapılan yolculuklar için yeterli sebepler. Avrupa Birliği’nin bir parçası olarak Schengen vizesi veren ülkeler arasında da yer alan Norveç, bu konuda 90 güne kadar vermiş olduğu Schengen vizeleri ve 90 günü aşan süreler için verdiği ulusal vizeler ile sizlere seyahat imkânı sağlıyor.

2020 yılı itibari ile yapacağınız vize başvuru işlemleri için Norveç vize randevusu açıldı bildirimi almak adına, doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmeniz gerekiyor. Norveç vizesi almak için yapmanız gereken işlemler;

 • Vize merkezimizi arayın
 • Vize danışma ekibimizden kendiniz doğru vize türünü öğrenin
 • Alacağınız vize için gerekli evraklar listesini edinin
 • Gerekli evrak ve dokümanları hazırlayın
 • Hazırlanmış olan evrak ve dokümanları tarafımıza iletin
 • Sizler için oluşturduğumuz randevuya katılın

Bizimle gerçekleştireceğiniz tüm süreç, bundan ibaret.

Norveç Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Norveç vizesi uzun süreli amaçlarınız doğrultusunda alınabilen, uzun süreli vizeler için de uygun türler barındırıyor. Bu vizeler, D tipi ulusal vize kategorisine giriyor ve bu türde Norveç vizesi almak için bir ya da birden fazla geçerli sebep oluşturmanız gerekiyor.

Örneğin, eşinizin Norveç vatandaşı olması durumunda ve anne ya da babanızdan birinin Norveç vatandaşı olması durumunda, Norveç aile birleşimi vizesi alarak uzun süreli Norveç vizesine sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, Norveç’te bir şirket tarafından istihdam edildiyseniz ya da Türkiye’de bir şirketin Norveç’te bulunan şubesinde çalışacaksanız, Norveç D tipi çalışma vizesi alarak yine Norveç’te uzun süreli kalma şansınız bulunur.

Norveç’in verdiği tüm vize türleri;

 • Norveç turist vizesi
 • Norveç öğrenci vizesi
 • Norveç aile ziyareti vizesi
 • Norveç ticari vize
 • Norveç çalışma vizesi
 • Norveç kültürel, sportif, eğitim vizesi
 • Norveç EEA & EU aile mensubu vizesi
 • Norveç D-tipi vizeler (Aile birleşimi, çalışma ve oturum vizeleri)

D tipi vize dışında kalan vizeler Schengen 90 güne kadar olan vizeler iken, D tipi vizeler ile 6 ay ve daha uzun süreli Norveç vizesi sahibi olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Ücretleri Güncellendi

Norveç vizesi almak için bizimle iş birliğinde olmanız, hem vize sürecinizi hızlandırmak hem de vizenizi daha sorunsuz almak adına oldukça önemli. Sektördeki deneyimimiz nedeni ile 10 yılı aşkın bir süredir, vize ihtiyacı duyan herkesin yanında yer alıyoruz.

Norveç gibi bir ülkeye gidebilmek için tüm prosedürlerinizi bize teslim edin ve sadece vizenizin sonuçlanmanızı bekleyin. Bu süreci başlatabilmek adına yapmanız gereken ödemelerden biri olan vize harç ücreti için Norveç vize ücretleri güncellendi. Yapacağınız ödeme, vize başvuru merkezimiz ile ilgili bir ödeme olmayıp, bu ödemeyi direkt olarak Norveç Konsolosluğu’na yapmanız gerektiğini de belirtmek istiyoruz.

En Güncel Norveç Vizesi Ücretleri;

Turist vizesi – 105 € (EUR)

Ticari vize – 105 € (EUR)

Aile, Arkadaş ziyaret vizesi – 105 € (EUR)

Kültürel, Sportif faaliyet vizesi – 105 € (EUR)

Eğitim vizesi – 105 € (EUR)

Sağlık ve tıbbi amaçlı vize – 105 € (EUR)

Transit vize – 105 € (EUR)

Şoför vizesi – 105 € (EUR)

6-12 yaş arası vize – 25 € (EUR)

Norveç Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Türkiye, coğrafi konumu gereği Norveç gibi İskandinav ülkeler ile tarihsel bir ortak noktaya sahip değil. İklim ve diğer koşullarımız da Norveç ile pek benzeşmiyor. Buna rağmen, Türkiye’den Norveç’e gitmek isteyenlerin sayısı, asla azımsanmayacak kadar fazla.

Eğer siz de Norveç’i görmek, Norveç’i gözlemlemek ve Norveç’e seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, bu durumda Bordo Pasaport sahibi Türk vatandaşı olarak, Norveç vizesi almak durumundasınız.

Norveç Schengen vizesi vermeden önce, Malta Konsolosluğu gibi sizleri konsolosluklarında veya yetkili vize merkezlerinde  oluşturulan bir randevuya davet ediyor. Bu randevu, bir anlamda da vize randevu pasaport işlemleri için son adım sayılabilir.

Zira burada gerçekleşecek mülakat sonrası, sizler evinizin ya da işinizin yolunu tutarken, bizler ise takibini ve işlemlerini tamamlayan pasaportunuzu bekleyeceğiz. Ortalama 15 gün içerisinde hazırlık, başvuru ve sonuçlandırma işlemi tamamlanan Norveç vizeli pasaportunuzu, tarafınıza en güvenilir şekilde yolluyor ve sizi vizenize kavuşturuyoruz.

Sizler, hazırlığını gerçekleştirdiğiniz seyahat için yolculuğa çıkarken, bizler de sizleri yanıltmadığımız ve vermiş olduğumuz emeğin karşılığı olan vize onayınızı almaktan memnuniyet duyuyoruz.