Norveç Vatandaşlığı

Norveç Vatandaşlığı

Norveç Aile Birleşimi Vizesi

Norveç aile birleşimi vizesi, Norveç’ de çeşitli nedenler ile ikamet eden eşin ya da aile bireylerinden herhangi bir üyenin yanına giderek aile birleşimini korumaktır.

Aile birleşimi için Norveç’e gidecek kişilerin oturum izni almaları gerekmektedir. Ancak yapılacak başvuruların sonuçları beklenene dek Norveç Aile Birleşimi vizesi ile ülkeye giriş yapılabilmektedir.

Norveç Büyükelçiliği’ne Norveç Aile Birleşimi için oturum iznine sahip olmak üzere evraklarla başvuru yapmanız halinde ilişkilerinizin ciddi ve uzun süreli olduğunu ispat edecek belgeleri sunmanız istenecektir. Aynı zamanda çocukların da aile birleşimi yapmak üzere başvuruları değerlendirilecektir.

Norveç Vatandaşlığı

Norveç Vatandaşlığı

Dilekçe, başvuru formu, pasaport, Norveç’te yaşayan eşin Türkiye’ye giriş-çıkışlarını gösterir belge, fotoğraf, evlilik cüzdanı fotokopisi ve çocukların doğum belgeleri, adli sicil belgesi, sağlık raporu ve seyahat sağlık sigortası gibi belgeler istenmektedir.

Detaylı bir şekilde belgelerde olması gereken şartları sizlere aktarmaktayız. Sitelerimiz üzerinden bizlere ulaşarak 7/24 alacağınız destekler ve bilgiler sayesinde tüm Norveç vizesi türlerinde başvurularınızı sorunsuz tamamlayabilirsiniz

Norveç Vatandaşlık Vize Soruları

Norveç’e Evlenip Gitmek Nedir?

Norveç vatandaşı olan birisiyle evlilik durumunda aile göçü söz konusu olur. Aile birleşimi vizesi başvurusu ile eşlerin aynı sınırlarda yaşaması sağlanır. Bu uzun sürebilecek bir işlem olduğundan, önce Norveç’e giriş için genel vize alınıp daha sonra aile birleşimi için başvuru yapılabilir.

Norveç’te Evlilik Yapmak Nedir?

Yurtdışında evlenmek isteyen vatandaşlar, evlenmek istedikleri ülkenin evlilik şartlarını karşılamaları halinde, o ülkenin resmi makamları önünde evlenebilir. Norveç evlilik prosedürlerini tamamlayan kişiler ülkenin resmi kuruluşlarına müracaat etmek zorundadır.

Norveç Aile Göçü Nedir?

Aynı zamanda aile birleşmesi olarak isimlendirilir. Norveç’te yaşayan bir kişinin eş, akraba veya çocuklarının bir araya gelmesi için yapılan başvurulardır. Diğer başvuru yapabilecek kişiler, Norveç vatandaşı olan birisiyle evlilik gerçekleştirecek kişiler, yasal olarak evlat edinilmiş çocuk ve kan bağı bulunan kardeşlerdir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir