Norveç Transit Vize İşlemleri

Norveç Transit Vize

Norveç transit vize, Norveç topraklarından geçilerek başka bir ülkeye gitmek amacı ile transit işlemini gerçekleştirmek için Norveç’ ten vize ile izin alınması işlemidir.

Başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, dilekçe, kimlik fotokopisi ve seyahatinize dair rezervasyon bilgileri ile seyahat sigortanızı gösterir belgelerin ibraz edilmesi halinde Transit vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen ülkeleri arasında yer alan 3. bir ülkeye geçiş yapacağınızda Norveç üzerinden seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz halinde almanız gereken bu vize için tüm belgelerinizin teyit edilmesi gerekecektir.

Bu işlemleriniz için Ankara’da Büyükelçilikle veya İstanbul’da Macaristan Konsolosluğu ile görüşebilirsiniz.

Norveç Transit Vize İşlemleri

Norveç Transit Vize İşlemleri

Yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlanacağını düşünmeli ve yoğunluğu da hesap ederek, olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için başvurularınızı erken süreçlerde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Sizlerden ek belgelerin istenmesi durumlarında bu sürelerin uzayabileceğini de unutmamalısınız.

Kişilerin kendi araçları ile seyahatlerini gerçekleştirecek olmaları durumunda yeşil sigorta, ruhsat e ehliyet gibi belgeleri bulundurmaları gerekmektedir.

Aracın bir başkasının olması durumunda ise kullanım haklarının kişide olacağını gösteren noterden alınmış belgenin bulunması ve seyahat amacını gösteren dilekçenin de yer alması gerekmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir