Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize Hakkında

Mesleğiniz gereği sahibi veya çalışanı olduğunuz şirketiniz tarafından onaylı olan işinizle ilgili organizasyonlara katılmak amacıyla Norveç’e gitmek istediğinizde başvurularınızı buna göre yapmanız gerekmektedir.

Meslek grubunuza göre şirket bilgilerinize ait belgelerin eksiksiz tamamlanması gerekmektedir. Firma sahibi olan kişi belgelerde, vize başvurusu yapan kişinin, süre bitiminde yeniden Türkiye’deki işine devam edeceğini tarihleri ile birlikte belirtmelidir.

Ayrıca başvuru yapacak kişi Norveç’te bulunan firmanın davetiyesini başvuru dosyasına eklemelidir. 180 gün içerisinde 90 günden fazla kalma hakkı tanımayan bu vize ile uzun süreli kalma durumlarında talebin şirket yetkili tarafından dilekçe ile belirtilmesi gerekmektedir.

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize

Başvurunuzun normal sonuçlanma süresi 7 iş günü olmakla birlikte, tatilleri ve kapalı olacağı süreleri hesap ederek aksaklıkların yaşanmamasına yönelik erken süreçlerde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Norveç ticari vize kapsamında istenilen evraklar standart Schengen vize evraklarıdır. Buna ek olarak mesleki evraklar ve davetiyenin de sunulması gerekmektedir.

Norveç ticari vize kapsamında en önemli belge başvuru sahibinin Norveç’ te bir şirket tarafından davet edildiğini belgeleyen bir davet mektubu ya da fuar ve etkinliklere katılmak maçı ile gerçekleştirilen davetiyedir. Davet mektubu veya davetiyesi bulunmayan Norveç Ticari vize başvuru sahiplerinin vize başvuruları iptal edilecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir