Norveç Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Norveç Aile Ziyareti Vizesi

Norveç Aile Ziyareti Hakkında

Norveç aile ziyareti vizesi; Norveç’ te aileleri bulunan Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin başvurması gereken bir vize türüdür. Vizenin amacı aile ya da arkadaş ziyaret, gerçekleştirerek ülkeye geri dönüş sağlamaktır.

Schengen kısa süreli vize kapsamında 180 gün içerisinde 90 gün konaklama hakkı bulunmaktadır.

Hangi tarihlerde Norveç’e giriş çıkış yapacağınızı belirteceğiniz online vize başvuru formunda tüm soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Çok dikkatli bir şekilde cevaplamanız gereken sorularda iki veya çok giriş seçeneği de mevcuttur.

Eğer vizenizin geçerli olduğu sürelerde diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, iki ve çok giriş seçeneğini işaretlemeniz gerekecektir.

Norveç Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Norveç Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Başvurularınızı online olarak gerçekleştirdikten sonra kimin adına başvuru yapılmış ise o kişiye kapak mektubu mail üzerinden gönderilecektir. 18 yaş altındaki kişilerin ebeveynleri veya yasal velileri tarafından tüm imza işlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Pasaport, biyometrik fotoğraf, davetiye, nüfus kayıt örneği ve maddi yeterliliğe dair belgeler bulunmalıdır. Meslek gruplarına, emekliliğe veya sigortalı olmama durumlarına göre ekstra belgeler istenebilmektedir.

Böyle bir durumda hangi belgelerin ibraz edilmesi gerektiğinin yanıtını almak üzere bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Aile bireylerini ziyarette online olarak doldurulacak formda arkadaş, nişanlı veya eş ziyaretlerine göre doğru formları doldurmanız gerekecektir. Norveç aile ziyareti vizesinin en önemli belgesi davetiyedir.

Bu seyahati gerçekleştirmek için Norveç’ te bulunan tanıdığın başvuru sahibini ülkeye davet etmesi ve bu davet mektubunda da seyahatin amacından, gidiş dönüş tarihlerinden, iletişim bilgilerinden bahsetmesi gerekmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir