Norveç 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Norveç 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Norveç 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Norveç 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk RandevusuNorveç vizesi 2022 talep eden kişilerin işlem akışını bireysel olarak sürdürmenin yanı sıra alanında uzman olan aracı danışmanlık firmalarından da destek almasına olanak verilmektedir. Bu noktada belge gönderiminden başlayarak sunulan olanakların verimliliğine kadar her aşamada gerekli olan destek eksiksiz bir biçimde sunulacaktır.

Vize Belgeleri

Norveç vize işlemleri sırasında belgeleri eksiksiz bir biçimde sunmaya büyük önem verilmesi gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında başvuru formlarının 2 nüsha halinde tam olarak doldurulmuş şekilde sunulması gerekmektedir. Bu bilgilerde bir hata ya da eksiklik meydana gelmesi durumunda başvurunun ret yanıtı alacağının da eklenmesi gerekir. Sunulan pasaportun da güncel olması istenmektedir.

NVİ aracılığıyla pasaport güncelleme adımlarını tamamlayabilirsiniz. Vize başvurularında sigorta verilerinizi de sunmanız istenmektedir. Seyahat ve sağlık sigortanızın aktif olması talep edilir. Ayrı8ca hesabınızda 10 bin Dolar kadar nakit tutarın bulunması da şart koşulabilmektedir. Özellikle oturum talep eden kişiler için bu koşulların çok daha sıkı bir biçimde incelemeye alındığının bildirilmesi gerekir.

Vize Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Norveç konsolosluk randevu alma adımlarının sonrasında belgeleriniz ile beraber başvurunuzu iletmenizin hemen sonrasında ret yanıtı alırsanız bunun gerekçesi hakkında da bilgilendirileceksiniz. Bir sonraki başvurunuzda profesyonel danışma firmalarından destek alarak süreci yönlendirmeniz tavsiye edilmektedir. Dilerseniz konsolosluklar üzerinden alınan ret kararına itiraz da edebilirsiniz. İsteyen kişilerin de yeniden başvuru adımına başlamaları gerekiri. Bu aşamada ret yanıtı alan başvurular üzerinden bir harç iadesi söz konusu olmayacağının da iletilmesi gerekmektedir. Harç iadesi sadece Norveç’te değil diğer ülkelerde de aktif bir prosedür değildir. Ayrıca ret yanıtından sonraki yeni başvuru için de ayrıca harç ödemeniz gerekmektedir.

Vize Başvurusunda Davet Mektubu

Bir Norveç vatandaşından gelmiş olan davet mektubu vize almanızı kolaylaştıran hususların başında gelmektedir. davet mektubu ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için kim tarafından kime ve ne kadar süre için hangi koşullar altında gönderildiğinin dikkatle incelenmesi gerekir.

Pasaport Türleri

norveckonsoloslugu.org aracılığı ile sadece schengen vize işlemleri değil aynı zamanda pasaport türleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bordo pasaport umumi kullanıma açıktır. Siyah pasaport diplomatiktir. Yeşil pasaport ise hususi kullanıma mahsus olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada diplomatik pasaportun ve hususi kullanıma mahsus olan pasaportun ülkelere giriş aşamasında büyük avantajlar sunduğu da eklenmelidir. Bu site üzerinden vize işlemlerinden başlayarak pasaport işlemlerine kadar her aşamada gerekli bilgileri almanıza olanak sunulmaktadır.

S.S.S

Norveç vizesi talep edilirken aracı kurumlardan destek alınabilir mi?

Vize işlemleri sırasında aracı kurumları yetkilendirebilirsiniz.

Norveç vize işlemleri ne zaman sonuçlanır?

En geç 12 hafta içerisinde başvuru sonucunun açıklanması sağlanacaktır.

Başvurum reddedildi harcım iade edilecek mi?

Vize başvurusunun reddedilmesi sonrasında harcın iadesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir