Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Norveç Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Norveç Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Norveç Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Norveç’e gitmek üzere yola çıkmak istiyorsanız, her şeyden önce bunun vizesiz olarak gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını bilmeniz gerekiyor. Norveç, bir İskandinav ülkesi olmasının yanı sıra, dünyada kişi başına yıllık milli gelir konusunda en üst sıralarda bulunan ülkelerden de biri.

Vize söz konusu olduğunda ise Norveç, Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri dışında, anlaşmalı ülkelere vizesiz giriş imkânı tanırken, Türkiye gibi ülkelerde yaşayan bireylere vize bürokrasisini zorunlu kılıyor. Türk vatandaşıysanız ve Bordo Pasaport sahibiyseniz, Umuma Mahsus Pasaportunuz ile Norveç’e gitmek için Schengen yani Norveç vizesi almak durumundasınız. Schengen vizesi ile 90 güne kadar olan Norveç seyahatleriniz, güvence altında.

Norveç Vize Başvuru Merkezi olarak Gaziantep’te faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yola çıktığımız yer olan Gaziantep’te, burada yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermek bizim için onur. Siz değerli vatandaşlarımıza hizmet sunduğumuz diğer Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz ise yurdun dört bir yanına dağılmış durumda.

Norveç Vize Başvuru Merkezi – Adana

Bir Vize Başvuru Merkezi olarak Adana’da da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Norveç vizesi başvurularınızı kabul edecek olan Norveç Vize Başvuru Merkezi, Adana şubemiz, 7/24 hizmetinizde ve 7’den 77’ye herkese aynı özveri ile kaliteden asla ödün vermeden işlemler gerçekleştirmektedir.

Norveç’e Adana üzerinden gitmek isteyen müşterilerimiz adına, Adana ilimizden başvuru başlatabiliyor ve başvuru süreci boyunca Adana’dan faaliyetlerimizi yürütebiliyoruz. Bu sayede sizler vize sürecine vakıf olurken, bizler sizin adınıza yürüttüğümüz çalışma boyunca yurdun diğer noktalarında bulunan Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz ile koordine bir çalışma yürütüyoruz.

Norveç Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Norveç Vize Başvuru Merkezi Hatay Ofisi, almak istediğiniz vize türünün belirlenmesi hususunda yardımınıza koşuyor Hatay’da sürdürdüğümüz ve vatandaşlarımıza hizmet verdiğimiz vize başvuruları kapsamında, bu şubemizden hizmet alabilirsiniz.

Vize Başvuru Merkezi Hatay Ofisi danışmanları, değerli misafirlerimizi konuk ettiğimiz sırada ilk aşamada başvurulacak vize türünün belirlenmesini oldukça önemsiyor. Norveç vizesi başvurusu esnasında vize türünün bu denli önemli olmasının yegâne sebebi, vizenin seyahat için uygun nitelik taşıyıp taşımadığıdır.

Hatalı bir amaçla alınan vizede, bir Schengen ülkesinde sorun yaşarsanız, bu durumda vizeniz geçersiz kabul edilebileceği gibi tekrar aynı ülkeye giriş yapmak üzere vize almakta oldukça büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bu sebeple Norveç vizesi almak konusunda deneyimli ekip arkadaşlarımıza güvenerek, analiz çalışması yapmaları için kendileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Norveç Vize Başvuru Merkezi, aşama aşama vize başvuruları gerçekleştiren ofislerimizden biri olmakla birlikte, ulaşılabilirliği ve verdiği hizmet ile oldukça sık tercih edilen ofislerimizden de biri olma özelliğini taşıyor.

Akdeniz bölgesinin yoğun nüfuslu illerinden biri olan, 1. Dünya Savaşı sonrası elde ettiği ‘’Kahraman’’ unvanına yakışır kentimiz Maraş’ta, siz değerli müşterilerimize Norveç vizesi almak adına kusursuza yakın bir performans sergilemek istiyoruz.

Biliyoruz ki, ülke dışına çıkmak adına ihtiyaç duyduğunuz vize, sizler için oldukça önemli. Bir amaç doğrultusunda başvuracağınız vizeye ulaşmanız için Vize Başvuru Merkezi hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Mersin’de Norveç vizesi alabilmek için ziyaret edeceğiniz en önemli başvuru merkezi, firmamıza ait olan Norveç Vize Başvuru Merkezi ofisidir. Almak istediğiniz Norveç Schengen vizesi adına size yol gösteren, danışmanlık yapan, evrak kontrollerini gerçekleştiren, başvuruyu yapan ve tüm takip sürecini yerine getiren danışmanlarımız, sizlere takriben 15 gün içinde vize aldırıyor.

Mersin’in sıcak ve eşsiz ikliminden hiç kopmadan, ilden ayrılmadan yapacağınız başvuru neticesinde, Norveç vizesi almak mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, aşağıdaki üç adımdan birini yerine getirmek;

  • Vize başvuru merkezimizi aramak
  • Başvuru merkezimize e-posta göndermek
  • Başvuru merkezimize şahsen başvurmak

Norveç Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Akdeniz Bölgesi boyunca sürdürdüğümüz vize başvuruları ve bölge boyunca bulundurduğumuz ofisler gibi Güneydoğu Bölgesi’nde de ofislerimizi bulabilir, ziyaret edebilir, arayabilir ya da ofislerimize e-posta gönderebilirsiniz.

Türkiye’nin her bölgesi ve her ilimizde yaşayan bireyler, bizim için özeldir. Bu sebeple bölge ayrımı ya da hizmet ayrımı yapmadan, aynı kalitede, aynı özveri ve aynı bilgi dağarcığı ile Şanlıurfa’da da hizmetimizi sürdürüyoruz.

Norveç Vize Başvuru Merkezi Şanlıurfa ofisimiz, Norveç vizesi alabileceğiniz şubelerimizden bir başkası olmakla birlikte, Vize Başvuru Merkezi olarak farklı ülkeler için ihtiyaç duyacağınız vize başvurularını da gerçekleştirmekten geri kalmıyor.

Norveç Vatandaşlığı

Norveç Vatandaşlığı

Norveç Aile Birleşimi Vizesi

Norveç aile birleşimi vizesi, Norveç’ de çeşitli nedenler ile ikamet eden eşin ya da aile bireylerinden herhangi bir üyenin yanına giderek aile birleşimini korumaktır.

Aile birleşimi için Norveç’e gidecek kişilerin oturum izni almaları gerekmektedir. Ancak yapılacak başvuruların sonuçları beklenene dek Norveç Aile Birleşimi vizesi ile ülkeye giriş yapılabilmektedir.

Norveç Büyükelçiliği’ne Norveç Aile Birleşimi için oturum iznine sahip olmak üzere evraklarla başvuru yapmanız halinde ilişkilerinizin ciddi ve uzun süreli olduğunu ispat edecek belgeleri sunmanız istenecektir. Aynı zamanda çocukların da aile birleşimi yapmak üzere başvuruları değerlendirilecektir.

Norveç Vatandaşlığı

Norveç Vatandaşlığı

Dilekçe, başvuru formu, pasaport, Norveç’te yaşayan eşin Türkiye’ye giriş-çıkışlarını gösterir belge, fotoğraf, evlilik cüzdanı fotokopisi ve çocukların doğum belgeleri, adli sicil belgesi, sağlık raporu ve seyahat sağlık sigortası gibi belgeler istenmektedir.

Detaylı bir şekilde belgelerde olması gereken şartları sizlere aktarmaktayız. Sitelerimiz üzerinden bizlere ulaşarak 7/24 alacağınız destekler ve bilgiler sayesinde tüm Norveç vizesi türlerinde başvurularınızı sorunsuz tamamlayabilirsiniz

Norveç Vatandaşlık Vize Soruları

Norveç’e Evlenip Gitmek Nedir?

Norveç vatandaşı olan birisiyle evlilik durumunda aile göçü söz konusu olur. Aile birleşimi vizesi başvurusu ile eşlerin aynı sınırlarda yaşaması sağlanır. Bu uzun sürebilecek bir işlem olduğundan, önce Norveç’e giriş için genel vize alınıp daha sonra aile birleşimi için başvuru yapılabilir.

Norveç’te Evlilik Yapmak Nedir?

Yurtdışında evlenmek isteyen vatandaşlar, evlenmek istedikleri ülkenin evlilik şartlarını karşılamaları halinde, o ülkenin resmi makamları önünde evlenebilir. Norveç evlilik prosedürlerini tamamlayan kişiler ülkenin resmi kuruluşlarına müracaat etmek zorundadır.

Norveç Aile Göçü Nedir?

Aynı zamanda aile birleşmesi olarak isimlendirilir. Norveç’te yaşayan bir kişinin eş, akraba veya çocuklarının bir araya gelmesi için yapılan başvurulardır. Diğer başvuru yapabilecek kişiler, Norveç vatandaşı olan birisiyle evlilik gerçekleştirecek kişiler, yasal olarak evlat edinilmiş çocuk ve kan bağı bulunan kardeşlerdir.

Norveç Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Norveç Aile Ziyareti Vizesi

Norveç Aile Ziyareti Hakkında

Norveç aile ziyareti vizesi; Norveç’ te aileleri bulunan Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin başvurması gereken bir vize türüdür. Vizenin amacı aile ya da arkadaş ziyaret, gerçekleştirerek ülkeye geri dönüş sağlamaktır.

Schengen kısa süreli vize kapsamında 180 gün içerisinde 90 gün konaklama hakkı bulunmaktadır.

Hangi tarihlerde Norveç’e giriş çıkış yapacağınızı belirteceğiniz online vize başvuru formunda tüm soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Çok dikkatli bir şekilde cevaplamanız gereken sorularda iki veya çok giriş seçeneği de mevcuttur.

Eğer vizenizin geçerli olduğu sürelerde diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, iki ve çok giriş seçeneğini işaretlemeniz gerekecektir.

Norveç Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Norveç Aile Ziyareti Vizesi İşlemleri

Başvurularınızı online olarak gerçekleştirdikten sonra kimin adına başvuru yapılmış ise o kişiye kapak mektubu mail üzerinden gönderilecektir. 18 yaş altındaki kişilerin ebeveynleri veya yasal velileri tarafından tüm imza işlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Pasaport, biyometrik fotoğraf, davetiye, nüfus kayıt örneği ve maddi yeterliliğe dair belgeler bulunmalıdır. Meslek gruplarına, emekliliğe veya sigortalı olmama durumlarına göre ekstra belgeler istenebilmektedir.

Böyle bir durumda hangi belgelerin ibraz edilmesi gerektiğinin yanıtını almak üzere bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Aile bireylerini ziyarette online olarak doldurulacak formda arkadaş, nişanlı veya eş ziyaretlerine göre doğru formları doldurmanız gerekecektir. Norveç aile ziyareti vizesinin en önemli belgesi davetiyedir.

Bu seyahati gerçekleştirmek için Norveç’ te bulunan tanıdığın başvuru sahibini ülkeye davet etmesi ve bu davet mektubunda da seyahatin amacından, gidiş dönüş tarihlerinden, iletişim bilgilerinden bahsetmesi gerekmektedir.

Norveç Transit Vize İşlemleri

Norveç Transit Vize

Norveç transit vize, Norveç topraklarından geçilerek başka bir ülkeye gitmek amacı ile transit işlemini gerçekleştirmek için Norveç’ ten vize ile izin alınması işlemidir.

Başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, dilekçe, kimlik fotokopisi ve seyahatinize dair rezervasyon bilgileri ile seyahat sigortanızı gösterir belgelerin ibraz edilmesi halinde Transit vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen ülkeleri arasında yer alan 3. bir ülkeye geçiş yapacağınızda Norveç üzerinden seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz halinde almanız gereken bu vize için tüm belgelerinizin teyit edilmesi gerekecektir.

Bu işlemleriniz için Ankara’da Büyükelçilikle veya İstanbul’da Macaristan Konsolosluğu ile görüşebilirsiniz.

Norveç Transit Vize İşlemleri

Norveç Transit Vize İşlemleri

Yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlanacağını düşünmeli ve yoğunluğu da hesap ederek, olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için başvurularınızı erken süreçlerde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Sizlerden ek belgelerin istenmesi durumlarında bu sürelerin uzayabileceğini de unutmamalısınız.

Kişilerin kendi araçları ile seyahatlerini gerçekleştirecek olmaları durumunda yeşil sigorta, ruhsat e ehliyet gibi belgeleri bulundurmaları gerekmektedir.

Aracın bir başkasının olması durumunda ise kullanım haklarının kişide olacağını gösteren noterden alınmış belgenin bulunması ve seyahat amacını gösteren dilekçenin de yer alması gerekmektedir.

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize Hakkında

Mesleğiniz gereği sahibi veya çalışanı olduğunuz şirketiniz tarafından onaylı olan işinizle ilgili organizasyonlara katılmak amacıyla Norveç’e gitmek istediğinizde başvurularınızı buna göre yapmanız gerekmektedir.

Meslek grubunuza göre şirket bilgilerinize ait belgelerin eksiksiz tamamlanması gerekmektedir. Firma sahibi olan kişi belgelerde, vize başvurusu yapan kişinin, süre bitiminde yeniden Türkiye’deki işine devam edeceğini tarihleri ile birlikte belirtmelidir.

Ayrıca başvuru yapacak kişi Norveç’te bulunan firmanın davetiyesini başvuru dosyasına eklemelidir. 180 gün içerisinde 90 günden fazla kalma hakkı tanımayan bu vize ile uzun süreli kalma durumlarında talebin şirket yetkili tarafından dilekçe ile belirtilmesi gerekmektedir.

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize

Başvurunuzun normal sonuçlanma süresi 7 iş günü olmakla birlikte, tatilleri ve kapalı olacağı süreleri hesap ederek aksaklıkların yaşanmamasına yönelik erken süreçlerde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Norveç ticari vize kapsamında istenilen evraklar standart Schengen vize evraklarıdır. Buna ek olarak mesleki evraklar ve davetiyenin de sunulması gerekmektedir.

Norveç ticari vize kapsamında en önemli belge başvuru sahibinin Norveç’ te bir şirket tarafından davet edildiğini belgeleyen bir davet mektubu ya da fuar ve etkinliklere katılmak maçı ile gerçekleştirilen davetiyedir. Davet mektubu veya davetiyesi bulunmayan Norveç Ticari vize başvuru sahiplerinin vize başvuruları iptal edilecektir.